Teknoloji firmaları bazı sorunlarla kullanıcısı çileden çıkarabiliyor ve dünyanın dört bir yanından bu tür haberler geliyor. AppleR7;ın güncel modellerinden sayılan ve geçtiğimiz sene piyasaya çıkan iPhone 7R7;lerde ortaya çıkan “servis yok̶; hatası hakkında AppleR7;dan yeni haberler geldi. Apple hatasını telafi etmek için bu hatayı alan iPhone 7R7;leri ücretsiz tamir edecek.

Geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve büyük yankı uyandıran iPhone 7’nin sorunlu olması hakkında gelen haberlerden sonra Apple harekete geçti. Bazı iPhone 7’lerde “servis yok” sorunu yaşandığının ortaya çıkmasıyla bazı ülkelerde ücretsiz tamir programı başlattı.

APPLE HATASINI KABUL ETTİ! ÜCRETSİZ TAMİR EDECEK…

Apple’a iPhone 7 ilgili sürekli servis yok hatası karşılaştıklarını bildiren kullanıcıların tepkileri artmaya başladı. Konuyu araştıran Apple sorundan etkilenen cihazlar için ücretsiz tamir kararı aldı.

UÇAK MODUNA ALINCA GERİ DÖNÜŞÜ OLMUYOR

Apple’ın açıklamasına göre çok az sayıdaki birimde bulunan bir bileşen hatası cihazın bir hücresel ağa bağlı değilmiş gibi görünmesine sebep oluyor. Apple bu sorundan muzdarip olan birimlerin Eylül 2016’dan Şubat 2018’e kadar Çin, Hong Kong, ve Makao’da satıldığını açıkladı. Bu sorunu çözmek için daha önce Apple servislerine ücret ödeyenlere paraları iade edilecek. Bu, Apple’ın 2015 yılından beri uyguladığı dördüncü bileşen değiştirme programı. Farklı ülkelerdeki bazı modeller bu bileşen değişimi için uygun.

İŞTE

-Çin-Model numaraları A1660, A1780
-Hong Kong-Model numarası A1660
-Macao-Model numarası A1660
-ABD ( Riko ve ABD Virgin Adaları dahildir) -Model numarası A 1660
-Japonya – Model numarası A1779