Sevgililer Günü’nde evine girmek isteyen çiftler Halk Sarayı’nda bulunan Nikah Salonu’na akın etti. Yetkililer, günü için 61 kişinin yaptırdığı ve gün boyunca 5 dakikada bir nikah kıyılacağını açıkladı.

’da evlenme hazırlığı içinde olan çiftler, Sevgililer Günü’nü fırsat bilerek nikah için Belediyesi Halk Sarayı’nda bulunan Nikah Salonu’nun yolunu tuttu. raporu alanlar kimlikleriyle beraber kayıtlarını yaparak nikah saatini beklemeye başladı. Günde 15 çiftin nikahının kıyıldığı salonda Sevgililer Günü deneniyle dünya evine girmek isteyenlerin sayısı tam dört katına çıktı. 14 Şubat günü sabah 09.30 başlayacak nikah kıyma işlemi saat 16.30’a kadar sürecek ve 5 dakikada bir nikah kıyılacak.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikah kıyacak çiftlere bir ömür mutluluklar diledi. Çağırıcı yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı günde nikah dairelerimizde de yoğunluk yaşanıyor. Eminim ki bugün evlenen çiftler nikah tarihini asla unutmayacaklar. Hepsine bir ömür mutluluklar diliyorum” diye konuştu.