Duvarlara tırmanarak camiye girebildiler

0
122

R7;da bazı bölgelerde dolu ve sağanak yağmur etkili oldu. R7;da bir parkın duvarı yağmur nedeniyle çöktü. Duvarın üzerine çöktüğü toplam 5 zarar gördü. aracın ise devrildiği görüldü. AtaköyR7;de ise bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü.

Eyüpsultan’da bir parkın duvarı yağmur nedeniyle çöktü. Duvarın üzerine çöktüğü toplam 5 araç zarar gördü. 1 aracın ise devrildiği görüldü.

ATAKÖY’DE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

İstanbul’da sabah saatlerinden başlayan yağmur nedeniyle Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü.

İstanbul’da sabah saatlerinden başlayan ve etkisini arttıran yoğun yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü. Oluşan su birikintilerinde sürücüler zor anlar yaşarken belediye ekipleri de suları tahliye edebilmek için çalışma başlattı.

CAMİ BAHÇESİNİ VE GİRİŞİNİ SU BASTI

Eminönü’nde tarihi Ahi Çelebi Camisini bu sabah etkisini arttıran yağış nedeniyle yine su bastı. Caminin bahçesi ve giriş bölümü tamamen sular altında kaldı. Caminin halılarının bir kısmııslandı. Cami imamı öğlen saatlerinde camiye geldiğinde pantalon paçalarını sıvayıp terliklerini giyerek camiye girebildi. Öğlen namazını kılmak için camiye gelen vatandaşların bazıları da ıslanmamak için duvarlara tırmanarak camiye girebildi. Bazı vatandaşlar ise geri dönmek zorunda kaldı.

İmam cemaatin ayaklarının ıslanmaması için bahçeden cami girişine kadar taş döşeyerek kendince çözüm bulmaya çalıştı.

Camiye namaz kılmak için gelen Mustafa Esen ‘Burayı sürekli su basıyor, biz bu durumdan şikyetçiyiz. Bizim caminin hocası ilgileniyor sesini duyan yok. Millet camiye giremiyor, namazını kılamıyor, gelen geri dönüyor. Belediyeye söylüyoruz, kimse bizim sesimizi duymuyor. Hep yağmur yağdığından böyle oluyor. Tuvalet pislikleri de buraya geliyor’ diye konuştu. Cemaat ve cami imamı bu duruma çözüm bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

Genel Müdürlüğü, İstanbul’a sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “İstanbul’da bu gece saatlerinde başlaması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların pazar gün içinde yer yer kuvvetli (20-40 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.