Evet Süper Lig’de son 5’inci haftaya giriyoruz. Geride bıraktığımız haftada Galatasaray önemli bir kazanım elde etti. Yani Sarı-Kırmızılılar, lider ’i 2-0’lık net bir skorla yenerek kritik bir virajı döndü. Şampiyonluk yolunda avantaj artık Galatasaray’ın eline geçti diyebiliriz. Ancak Sarı-Kırımızılar’ın önünde bana göre tek engel kadı. O da bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde müthiş bir sezon geçiren ve son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş ile yapacağı karşılaşması. 31’inci haftada oynanacak tarihi randevu 2017-2018 sezonunun şampiyonunu kesin olarak belirleyecek mücadelesi olarak da tarihe geçecek nitelikte bir karşılama. Evet bir sezonun sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde yarışı ciddi nefes kesiyor. Şampiyonluk yarışında avantaj her he kadar Gaatasaray’ın eline geçtiğini düşünsek de, 4’üncü sıradaki Fenerbahçe’nin de ipi göğüsleme konusunda halen iddialı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Galatasaray, Başakşehir ve Beşiktaş’ın kaybedeceği beklenmedik puanlar son haftalarda iyi bir galibiyet serisi yakalayan Fenerbahçe’nin 4’üncü yıldızı takma konusunda önünü açar.

Düşme hattına baktığımızda alt sıralarda da kıyasıya bir mücadele var. Süper Lig’e her daim renk katan Karabük artık veda etti. Umarım gelecek sezonlarda yeniden Süper Lig’e yükselirler. Bu sezon çanları takımları için çalıyor. Efsane başkan ’ın vefatının ardından kötü günler geçiren ve Osmanlıspor’un işleri kolay değil. Aynı şekilde Akdeniz’in iki güzide ekibi sezon başında yaptıkları transferlere dikkat çeken ancak ara transferde yıldızlarını elden çıkaran Alanyaspor ile Antalyaspor da ince bir ip üstünde duruyor. Bakalım düşme hattında yaşanacak macera dolu maçların neticesi bizim önümüze nasıl bir tablo çıkaracak.

Ancak şunu belirteyim ki, son beş haftada bizleri müthiş bir heyecan bekliyor. Şimdiden konuşmak biraz erken ama ben yazımın başında da vurguladığım gibi, şampiyonluk düğümü 31’inci haftada oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisiyle çözülecektir. Bir dahaki yazımda buluşmak üzere şimdilik sağlıkla kalın.