Aydın Doğan’ın Erdoğan Demirören’le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubunu sattığı öğrenildi. Hürriyet’ten konuştuğumuz yetkililer, satışı yalanlanmadı ve akşam saatlerinde KAP’a bildirileceğini belirtti. İddiaya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar…

Demirörenlerin Hürriyet’i satın almasının ardından Doğan Holding ve Hürriyet Gazetecilik hisseleri uçuşa geçti.

Demirören Grubu’nun Hürriyet Gazetesi, CNN Türk ve Posta gibi Türkiye’nin önemli yayın organlarını Doğan Grubu’ndan satın almasının ardından Doğan Holding şirketlerinin hisselerinde sert yükseliş yaşanıyor.

Doğan Holding yüzde 15,07 yükseldi.

Hürriyet Gazetecilik yüzde 17,4 ve Doğan Gazetecilik yüzde 9,54 yükseldi. Üç hissede de devre kesici çalıştı. Öte yandan Doğan Burada yüzde 6,05 ve Ditaş Doğan Yedek Parça yüzde 7,09 yükseldi.

Doğan Medya patronu Aydın Doğan’ın, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Erdoğan Demirören’le Doğan Medya’nın satışı konusunda anlaşmaya vardığı iddia edildi.

T24‘te yer alan habere göre, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı.

Haberde, “Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ve CNN Tük kanallarını da bünyesinde bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören grubunun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor” ifadelerine yer verildi.

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle:

Kanal D, CNN Türk, , Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, , .

KISA SÜRE ÖNCE GÖRÜŞME HABERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Demirören’in geçtiğimiz haftalarda iki kez Aydın Doğan’ı ziyaret ettiği, görüşmelerin üç büyük gazetenin satışına ilişkin olduğu ileri sürülmüştü.

Aydın Doğan, 2018’in ilk günlerinde Saray’a gitmiş ve Hande Fırat ile birlikte Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmişti.