İngiltere’nin Leicerster kentinden meydana gelen patlamada dört kişi öldü ve biri ağır olmak üzere dört kişi yaralandı.

Leicestershire Polisi Pazar saat yerel saatle 19.00’da Hinckley Road’da meydana gelen patlamanın ardından meydanı kapatırken, polis meydana gelen patlamadan birden fazla kişinin sorumlu olduğu savının üzerinde durduğunu açıkladı.

Kurtarma çalışmaları devam ederken Başkomiser Shane O’Neill, patlamanın terör saldırısı olduğunu düşünmediklerini söyledi.

Leicester kentinde Hinckley Road’da bulunan bir binada yerel saatle 19.00’da patlama meydana geldi. Leicester polis yetkililerinin açıklamalarına göre, patlamanın ardından binada yangın çıktı ve çok sayıda acil yardım ekibi olay yerine sevk edildi.

Patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralanırken, binada ve çevresinde maddi hasar da meydana geldi. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından hastanelere kaldırılarak altına alındı.

Olay yerine çıkan Carlisle ve Hinckley caddelerinin bir kısmı güvenlik önlemleri kapsamında polis kordonuna alınarak, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Binadaki arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Leicester Batı Bölgesi Milletvekili Liz Kendall, ’dan yaptığı açıklamada, “Korkunç bir olay. Polis temas halindeyim. Acil yardım ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor” dedi.

Olayın gerçekleştiği yerin yakınında oturan görgü tanığı Kat Pattinson da, “Büyük bir patlama oldu. Çevredeki evler sallandı. Eğer yangın olmasaydı bunun bir deprem olduğunu düşünürdüm. Buna inanamadım” dedi.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, patlamanın neden kaynaklandığı konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.