Ordumuzun düzenlemiş olduğu Afrin harekâtı sırasında ve boyunca dînimizi ve vatanımızı müdafaa yolunda şehîd olan askerlerimizin ruhlarına hediye etmek üzere hatim zinciri düzenliyoruz.

Hatimlerimizi ve yapacağımız tüm okumaları, şehîdlerimizin azîz rûhlarına hediye etmekle beraber, vatanımızın şerlerden korunması ve ordumuzun muzafferiyeti niyetiyle okuyoruz.

Kapsamında Neler Okunabilir?

Hatim zincirimize, daha evvel okumuş ve hediye etmek üzere hazır etmiş olduğunuz cüzlerinizi ve hatimlerinizi dâhil edebilirsiniz. Komple hatim yahut cüz okuyabilir, Yâsîn-i Şerîf, Feth-i Şerîf, Fâtiha-i Şerîfe, İhlâs-ı Şerîf, Salavât-ı Şerîfe ve Kelime-i Tevhîd okumalarınızla da tertip etmiş olduğumuz okuma zincirimize dâhil olabilirsiniz.

Hatim, Cüz ve Sâir Okumalar İçin Bildirim Yolları

Toplu okuma zincirlerini sağlamak amacıyla hayata geçirmiş olduğumuz http://hatim.ismailaga.org.tr/ sitemize üye olmanızı tavsiye ederiz. Hatim ve cüz okumaları başta olmak üzere sair okumalarınızı, sitemizde bulunan üye panelini kullanarak sistemimize kaydedebilirsiniz. Üyeliğiniz vesilesiyle bu tür okuma zincirlerimizden haberdar olabilir ve okumalarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Almak istediğiniz cüzleri ortak hatim sistemimizden seçebilir, yapmış olduğunuz hatim, cüz okumalarını ve diğer okumalarınızı kabul e-posta adresimiz, sosyal medya hesaplarımız;facebook, twitter, instagram, 0850 81 77 77 Çağrı Merkezi numaramız vasıtasıyla bizlere ulaştırabilir ve 0533 123 00 22 numarası üzerinden whatsapp veya sms yoluyla yazılı olarak iletebilirsiniz. Ezan Vakti uygulama kullanıcılarımız, uygulama içinde Zikirler/Hatimler menüsünden Hatimler kısmına geçerek ilgili hatimlerden cüz alabilirler.

Hatim Duâsı Ne Zaman ve Nerede Yapılacak?

Tamamlanacak olan hatimlerin, Sûre-i Celîle tilâvetlerinin, Salavât-ı Şerîfe, evrâd ve ezkârın duâsı, tarihinde Yavuz ’nde sabah namazını müteakip gerçekleşecek olan haftalık pazar sohbetinde, İsmailağa İmam Hatibi Salih Topçu Hoca Efendi tarafından yapılacaktır. Sohbete ve duâya bütün kardeşlerimiz dâvetlidir.

Not: Pazar sohbetimiz erkek cemaate yöneliktir. Hanımlar için aynı program, Yavuz Sultan Selim Camii’nde, sabahı saat 09.30’da yapılacaktır.