(KTK), 8 Mart kadınlar gününde geleneksel olarak düzenlediği “İzmir’den Ödül Töreni”nin 8.sini düzenleyerek topluma hizmetleriyle öne çıkan İzmirli kadınları ödüllendirdi.

KTK’da düzenlenen ödül töreninde konuşan KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, kulüp olarak kadınların toplumsal hayattaki yerini güçlendirmeye çok önem verdiklerini belirterek, “İzmir’in en köklü kurumlarından birisi olan kulübümüz, kadının toplumsal hayattaki yerini kuvvetlendirmek adına birçok önemli adım atıyor. Kadın sporcularımızın teşvik edilmesinden başlayan bu zincir, kulüp yönetimimizde ve idari kadrolarımızda yer alan kadınların sayısıyla da kendisini gösteriyor. İzmir’den Topluma Uzanan Kadın Eli Ödül Töreni’ni de aynı motivasyonla 8 yıldır düzenliyoruz. Elde ettikleri başarılarla tüm kadınlara örnek olacak İzmirli kadınları ödüllendirerek, özellikle ekonomik alanda yeni adımlar atmak isteyen kadınlarımıza da başarılı örnekleri bir kez daha gösteriyoruz” dedi.

Yaptıkları hizmetlerle topluma örnek olarak ödül almaya hak kazanan kişiler ise şu şekilde belirlendi: , Emine Çizgenakat, Berkay Eskinazi, Perihan Yılmaz, Neptün Soyer, Yasemin Reşitoğlu, Banu Dağcıoğlu Türkeli