Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden , dünyamıza olan kolektif bağlılığın ilham verici bir kutlaması olan “”ne global ofislerinde enerji tasarrufu ile katılıyor.

Lenovo, Dünya Saati Günü’ne global düzeyde tüm bina ve ofislerinde ışıklı Lenovo logolarını kapatarak, bilgisayar monitörlerinin ve gerekli olmayan ekipmanların fişten çekilmelerini sağlayarak katılacak. Bu özel gün kapsamında Lenovo’nun tüm bina ve ofislerine “gerekli olmayan ışıkların kapatıldığından emin olun“ yazısı gönderildi.

Dünya Saati, insanların dünyamızın geleceğine önem verdiklerini göstermek için 24 Mart tarihinde ışıklarını bir saatliğine kapatacakları bir küresel olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlik, bireyleri, toplulukları ve işyerlerini gerekli olmayan tüm ışıklarını bir saat boyunca gezegene olan bağlılıklarının bir sembolü olarak kapatmaya çağırıyor. Bu eylem sadece tüm ışıkları yılda bir kez kapatmakla kalmıyor, aynı zamanda çevrenin geleceğini de önemsediğimizin bir işareti olarak anlam kazanıyor.

Çok çeşitli çevre sorunlarına karşı büyük bir ana akım topluluğuna ev sahipliği yapan Dünya Saati, 2007 yılında Avustralya’nın Sydney kentinde gerçekleştirilen bir ışıkları kapatma eylemi olarak başladığı halde çapında 7000’den fazla şehir ve kasabaya ev sahipliği yaparak global düzeyde etkinliğini artırmıştır.

Dünya Saati 2018, 24 Mart 2018’de ülkelerin yerel saat dilimlerinde 20:30 ve 21:30 saatleri arasında yapılacak.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 43 milyar dolarlık değeriyle, , ticari ve kurumsal alanda yenilikçi teknoloji çözümleri sağlayan lider bir global Fortune 500 şirketidir. Yüksek kaliteli, güvenli ürünler ve hizmetlerden oluşan portföyümüz, bilgisayarlar (efsanevi Think ve çok fonksiyonlu Yoga markaları dahil), iş istasyonları, sunucular, depolama ürünleri, akıllı TV’lerin yanı sıra, akıllı telefonlar (Motorola markası dahil), tabletler ve uygulamalar gibi mobil ürünlerden oluşan bir ürün ailesini kapsar. Daha fazla bilgi için bizi Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. www.lenovo.com.