SOFRALARA BİRLİKTE RENK KATIYORUZ!

Ekranların sevilen ve özlenen yüzü Pelin Karahan, hafta içi her gün tadı damakta kalacak yemeklerini yapmak için mutfağa giriyor!

Sofraları ziyafete dönüştürecek lezzetlerden, çay sohbetlerini şenlendirecek tariflere, sürpriz konuklarla birlikte Anadolu mutfağının eşsiz tatlarını sofralara getiriyor.

Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları, lezzet tüyoları, içinizi ısıtacak çorbalar, , , binbir çeşit tatlılar, çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar ve daha fazlası Pelin Karahan’la ’de sizleri bekliyor.

Pelin Karahan bugün; ile Kıymalı Sandallar, ve Ayva Tatlısı yapımını gösteriyor.

Pelin Karahan’la Nefis Tarifler, 15 Şubat Perşembe günü saat 12.00’de ’de!

Ayva Tatlısı Tarifi

Kıymalı Sandal Börek Tarifi

Krepte Beyti Tarif

Battaniye Yapımı

Pelin Karahan’la Nefis Tarifler’in 109. Bölümünde; Pelin Karahan Ayşe Tahir ile Kıymalı Sandallar, Krepte Beyti ve Ayva Tatlısı yapımını gösterdi.

 

Her yemeğin tadına tat katan önemli ipuçları, lezzet tüyoları, içinizi ısıtacak çorbalar, tadı damakta kalacak ana yemekler, masanızı donatacak yöresel tatlar, , çay saatinizde keyfinize keyif katacak pastalar ve daha fazlası Pelin Karahan’la Nefis Tarifler’de sizleri bekliyor.

Patlıcanlı Beyti Kebabı Tarifi

Yufkaya sarılmış patlıcanın arasında köftesi ile muhteşem lezzetli olan patlıcanlı beyti kebabını sizlerle paylaşıyoruz.

Ayva Tatlısı Tarifi

Şık sunumuyla ve kolay hazırlanışıyla damak tadına uygun ayva tatlısı tarifini lezzetini bilmeyenler çok nadirdir bence, eğer bu güzel ayva tatlısı tarifini denemeyenler hala varsa bu ayva tatlısının tarifini denemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.