Okul ziyaretinde makam aracı bisiklet

’te bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak üzere dört mahallede pilot çalışma başlatan Belediye Başkanı Dr. , bu bölgedeki okul ziyaretlerine artık makam aracı yerine bisikletle gidiyor.

hafta bir okulda öğrencilerle buluşan ve  deneyimlerini paylaşarak eden  Başkan Şahin, pilot bölge seçilen dört mahalledeki okullara giderken artık bisiklet kullanıyor.  Harmandere Hazerfan Mesleki ’ndeki sabah programına gitmeden önce de toplanma alanında öğrencilerle buluşan Belediye Başkanı Şahin, yaklaşık bir kilometrelik güzergahı bisikletle kat etti. Okula varınca öğrencilerle birlikte bisikletini park eden Başkan Şahin, ardından okuldaki programına geçti.

Burada öğrencilere seslenen Başkan Şahin,  son yıllarda artan obeziteye dikkat çekerek, “Her yere arabayla gitme sevdası ve  hareketsiz yaşam sonucunda oluşan obeziteye karşı bisikleti ulaşım aracı olarak kullanalım istiyoruz.  Bu nedenle şimdilik dört mahallemizde metroya da okula da gidilebilecek 30 kilometrelik kesintisiz bisiklet yolu projesi başlattık” dedi.