Kadınların ekonomideki varlığını güçlendirmek ve kadın patronlara hayatında ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadın patronların finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla başlattığı yeni ile mart ayında yapılacak başvurularda 3 ay geri ödemesiz, 36 aya varan vade ve 1,45 faiz oranıyla sağlıyor.

TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara işletmelerini büyütmeleri ve rekabette ön plana çıkmaları için kapsamlı destekler sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadın patronların finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyor. TEB, kadın patronlara özel düzenlediği kampanyasıyla mart ayında yapılacak başvurularda 3 ay geri ödemesiz, 36 aya varan vade ve 1,45 faiz oranıyla imkanı sağlıyor. Kadın patronlar ayrıca ay boyunca ücretsiz çek karnesi ve ücretsiz Pratik Haberci fırsatlarından da yararlanabilecek.

3 ay geri ödemesiz, 36 aya varan vade ve 1,45 faiz oranıyla kredi imkanı

Kampanya ile ilgili konuşan TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yakın zamanda Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir kampanya da hazırladık. Kampanyada kadınların iş hayatlarında hedeflerine “el alem ne der?” demeden ulaşmasını, insanların cesaret kırıcı söylemlerine aldırmadan ekonomiye katılımını ve iş hayallerinin peşinden koşmasını sağlamayı amaçladık. Bu bizim en temel hedeflerimizden biri. Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda verirken, global dünya ile edebilecek seviyeye ulaşmaları ve istikrarlı bir büyüme elde edebilmeleri için finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyoruz. Bu doğrultuda kadın patronlara yönelik oluşturduğumuz teminatsız kredilerin yanı sıra özel finansman paketleri geliştiriyoruz. Mart ayına özel başlattığımız kredi kampanyasıyla da kadın patronları finansal anlamda rahatlatmayı hedefliyoruz. Kampanyamız kapsamında mart ayında yapılacak başvurularda 3 ay geri ödemesiz 36 aya varan vade ve uygun faiz oranıyla kredi imkanı sunuyoruz” dedi.