Belediyesi’nin bu yıl 13.’sünü düzenleyeceği Uluslararası ’ne  12  misafir ülkeden 245 çocuk katılacak.  19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival boyunca ve Dünya çocukları Sahil Meydanı’nı şenlendirecek.

 Çocuk Festivali, 20 Nisan’da Pendik Sahil Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek açılış töreni ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.    Sahil Meydanı’nda  dört gün sürecek Festival boyunca  animasyonlar, konserler, çocuk oyunları, halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve birbirinden eğlenceli gerçekleşecek.  Bulgaristan, , Çekya, Kırgızistan, Slovakya, Malezya, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, , Çin, Azerbaycan, ’dan gelecek misafir çocuklar da gösterileriyle festivale renk katacak . Bu yıl mendil kapmaca, sek sek, halat çekme gibi geleneksel sokak oyunları da düzenlenerek  çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak. Festival,  23 Nisan’da kapanış etkinlikleriyle sona erecek.

Bilim ve Sanat Şenliği de var

Çocuk Festivali’yle aynı gün Pendik’te Bilim ve Sanat Şenliği de açılacak.  Pendik Belediyesinin desteğiyle İlçe Milli Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte ortaokul ve lise öğrencilerinin bilim ve sanat çalışmaları sergilenecek. Sahil alanına kurulan  Şenlik çadırı 4 gün açık kalacak.