’nın ve ’nin bir numaralı ticari araç markası Ford, tamamen motorunu ticari araçlarında sunmaya hazırlanıyor. Ocak ayında Transit kamyonet ve van versiyonlarında sunulmaya başlanan dizel motor serisi önümüzdeki dönemde Transit Custom ve Tourneo Custom’da da görev alacak.

2.0L EcoBlue motor, yerini alacağı 2.2L Duratorq’tan daha düşük hacimli olmakla birlikte benzersiz yakıt tasarrufu, performans ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor, ticari araçlarda binek konforu sunmayı hedefliyor.

Türkiye’de üretilecek 2.0L EcoBlue motorda, gelişmiş ticari araç deneyimine sahip mühendislerinin de imzası bulunuyor. Yeni Ford EcoBlue motor, 2018’de Ford ticari ailesinin yükünü çekmeye hazırlanıyor. Üretimi İnönü fabrikasında gerçekleştirilerek Transit ve Custom modellerinde sunulan 2.2L Duratorq TDCi motorun yerine geçmeye hazırlanan Yeni 2.0L EcoBlue dizel motor, sessiz yapısının yanı sıra düşük yakıt tüketimi, alt devirlerde daha yüksek tork değeri ve daha fazla güç ile ön plana çıkıyor.

Gerçek yol şartlarında 400.000 km’si Transit müşterileri tarafından olmak üzere, toplamda 5.5 milyon km’lik dayanıklılık testine tabi tutulan yeni EcoBlue motor, başarılı alt yapısını ispatlayarak Türkiye’deki ticari müşterilerinin beğenisine sunuluyor. Ar-Ge çalışmalarında mühendislerinin de yer aldığı EcoBlue motor, Ocak ayı içerisinde Ford Transit, akabinde de Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde sunulacak.